512-396-326

Lakierowanie Samochodów Ełk

Malowanie aut to złożona czynność, która wymaga doświadczenia i pewnej ręki. Dobry lakiernik wie, że każda karoseria przed nakładaniem nowej warstwy lakieru musi być odpowiednio przygotowana.malowanie

Jest to podstawa lakierowania samochodu, bez której osiągnięcie ładnego i wytrzymałego lakieru jest w zasadzie nieosiągalne.  Niestety, ten etap malowania samochodu jest bardzo żmudny i pochłania wiele czasu i energii. Niedoświadczony lakiernik często ignoruje ten etap ze względu na jego czasochłonność. Nasza firma dzięki profesjonalnemu sprzętowi oraz doświadczonym lakiernikom jesteśmy w stanie przygotować auto do lakierowania szybko i profesjonalnie.

To niełatwa, czasochłonna czynność. Szczególnie w przypadku, gdy do nowej warstwy lakieru przygotowujemy stare auto, lub samochód zabytkowy. W tej sytuacji nawet usunięcie samej rdzy jest bardzo pracochłonne, a należy pamiętać, że jeszcze powierzchnie trzeba dokładnie wygładzić. Gładka powierzchnia oraz brak jakichkolwiek zabrudzeń są bardzo ważne, zwłaszcza przy nakładaniu lakierów wodnych, które są teraz szeroko stosowane – położenie takiego lakieru na źle przygotowanej powierzchni może fatalnie wyglądać i wymagać od nas ponownego malowania.

Innym ważnym etapem nakładania nowego lakieru jest naprawa uszkodzonych elementów nadwozia. Należy usunąć wszystkie wgniecenia i nierówności, aby móc prawidłowo nałożyć lakier. Również należy oszlifować wszystkie ostre krawędzie.

Ostatnim etapem przed malowaniem jest odtłuszczenie powierzchni karoserii.

Malowanie auta to zadanie tylko dla doświadczonego lakiernika. Uzyskanie idealnie gładkiego i trwałego lakieru to bardzo trudne zadanie. Tylko najlepszy lakiernik potrafi osiągnąć nieskazitelną powłokę lakierniczą.